Onneksi on perjantai… torstai… mikälie

IMG_9958

Ah, perjantai. Siivottu koti, pizza uunissa, punaviiniä lasissa.

Siis mitä? Vinkataanko sieltä että tänään on vasta torstai? Pakko olla jo perjantai, sitähän ei ole ollut ainakaan kolmeen viikkoon. Täällä blogissakin se on näkynyt hiljaisuutena. Onneksi nyt viikonloppuna on taas aikaa kuvata ja kirjoittaa ja vastata kommentteihin. Mutta hei, ensiksi yöunet. Huomiseen!

Joko luit nämä?

5 Kommenttia

  1. Joskus joku päivä puuttuu, minulla ovat sunnuntait olleet kadoksissa pari viikkoa, kun on pitänyt joka aamu laittaa kello herättämään. Tällä viikolla minullakin on sunnuntai. 🙂
    Mukavaa perjantaita!
    -Minna

      1. Moi!
        Tuskin nukun kovin pitkään, koirani ovat tottuneet heräämään ajoissa. 🙂 Vaikka heräisin huomenna 6.30 koiran herätykseen, tuntuu se myöhäisemmältä herätykseltä kuin herätyskellon piippaus klo 6.30. Inhoan herätyskelloa!
        Kaikkea hyvää sinulle ja kiitos ihanasta blogista!
        -Minna

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *